Úvodní strana » Vinný list » Harmony

Harmony

Řada Harmony jsou vybraná vína, většinou ze starších keřů, které už „zmoudřely“, a proto dávají maximum energie do svých plodů - tím nejlépe vyjadřují daný terroir. V zahraničí se často pro tento typ vín užívá přídomek Alte Reben nebo Vieilles vignes.

U nových výsadeb se snažíme stejného efektu dosáhnout výsadbou v hustém sponu, který vytváří mezi jednotlivými keři větší konkurenci a žádoucí „pozitivní stres“. Díky tomu réva rychleji směřuje své kořeny do hloubky, čímž se brzy dostane z navátých úrodných půd a rychleji u ní odezní bujný růst. Vinice jsou tedy dříve hormonálně vyrovnané, dávají měně hroznů, zpravidla s vyšším extraktem. Vína z těchto vinic jsou vyrovnaná, harmonická a plná, a jsou schopna originálněji vyjádřit genius loci daného místa.

Vína z řady Harmony jsou vína s impozantní harmonií primárních, sekundárních a terciálních aromatických a buketních látek. Této harmonie je dosaženo tvorbou vína cílenými technologickými postupy, jak v nerezových nádobách, tak i v dubových sudech různého objemu, různé velikosti zrna, různého toustování. Následně se vína kupážují tak, abychom dosáhli dokonale vyjádřené harmonie a souznění všech látek podílejících se na struktuře vína. V červených vínech najdete transformované tóny lesních plodů, jádrového a peckového ovoce. Nechybí ani originální dochuť sušeného ovoce, čokolády a pralinek. U bílých vín jsou to pak decentní vůně citrusových plodů dozrávajícího a transformovaného peckového a jádrového ovoce, které působivě souzní s příjemně asimilovanými kyselinami a elegantní kořenitostí.

 

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.