Úvodní strana » Vinný list

Vinný list

Nabídku vín představuje firma VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc. Jeho vinařství již od počátku existence sbírá přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí. Dokonale polohované vinice, především pálavských vrchů, společně s vhodným vápencovým podložím, příznivými klimatickými podmínkami a odborným tradičním zpracováním, umožňují produkovat krásná vína mající jak vynikající svěžest s ovocnými a květinovými tóny, tak i vína plná, extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem k zrání na láhvi.

V naší nabídce tak nechybí Vlašský ryzlink nebo tradiční Pálava či Frankovka. Nabízíme ale také vína zcela originální a ušlechtilá, výběr z hroznů a další. Podívejte se na naši opravdu pestrou nabídku vín.

 

Vinařství Michlovský

d8e-6999.jpg

Založení firmy VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc. profesionálním vinařským světem. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti.  Již od počátku existence sbírá VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s.  přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009.

Dokonale polohované vinice společně s vhodným vápencovým podložím, příznivými klimatickými podmínkami a odborným tradičním zpracováním, umožňují produkovat krásná vína mající jak vynikající svěžest s ovocnými a květinovými tóny, tak i vína plná, extraktivní a kořenitá s výrazným potenciálem k zrání na láhvi. Velice důležité je dát vínu volnost, co nejméně se mu plést do cesty a nechat co nejvíce prostoru pro terroir s danou odrůdou, a to vše s co nejmenším použitím oxidu siřičitého.

Roční produkce cca 1,5 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů, tak technologickým zpracováním. Naše vína je možné zakoupit prakticky ve všech segmentech trhu od prémiové gastronomie přes vinotéky až po maloobchodní sektor. Nové odrůdy révy vinné, vyšlechtěné doc. Ing. Milošem Michlovským, DrSc., jsou také využívány k produkci bio vín a moštů.

Rovněž inovace a kreativita jsou ve VINSELEKT MICHLOVSKÝ a.s. velmi důležitým aspektem, což dokazuje řada nízkoalkoholických a nealkoholických perlivých vín (bílé, růžové, červené), k jejichž přípravě je použita nejmodernější technologie umožňující významně zachovat aromatické látky.

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.